Biometan i Biogaz

Biogaz to mieszanina głównie  metanu i dwutlenku węgla  wytwarzanych w wyniku beztlenowej fermentacji materii organicznej.  

Poprzez oczyszczanie biogazu możemy otrzymać Biometan, który jest chemicznym odpowiednikiem metanu kopalnego (gazu ziemnego) i może być wykorzystywany do tych samych celów co metan takich jak energetyka, transport czy produkcja chemiczna, w tym także do produkcji wodoru. Biometan można skraplać uzyskując bioLNG, które może być wykorzystywane bezpośrednio jako niskoemisyjne paliwo np. do napędu samochodów ciężarowych i innych pojazdów.

Główne technologie pozyskiwania biogazu:

Podstawowe Substraty dla biogazu 

Cztery główne grupy substratów odpadowych pozwalających produkować biogaz:

1. Frakcja organiczna (MSW): pozostałości z produkcji i resztki żywność, odpady zielone (np. liście i trawa), papier i tektura oraz drewno, które nie są wykorzystywane w inny sposób (np. do kompostowania lub recyklingu). MSW obejmuje również niektóre odpady przemysłowe z przemysłu spożywczego.

2. Obornik zwierzęcy: od zwierząt gospodarskich, w tym bydła, świń, drobiu i owiec.

3. Osad ściekowy: półstała materia organiczna odzyskiwana w postaci gazu ściekowego z komunalnych oczyszczalni ścieków.

4. Resztki pożniwne: pozostałości po zbiorach pszenicy, kukurydzy, ryżu, innych grubych ziaren, buraków cukrowych, trzciny cukrowej, soi i innych nasion oleistych.

Dostępności głównych źródeł biomasy odpadowej i odpadów organicznych do dyspozycji biogazowni w Polsce:


Oferta Biometan, Biogaz - dla Inwestora

Oferta - dla właścicieli gruntów

Kontakt

mail: kontakt@green-en.pl
telefon: +48 605 553 076